Folie Okienne
Amplus

Wyróżnia nas profesjonalizm

FOLIA OKIENNA MATOWA LCD

Folia okienna matowa LCD to najbardziej zaawansowany technicznie produkt z grupy nowoczesnych pokryć na szyby. Jej unikalną właściwością jest zmiana przejrzystości pod wpływem przyłożonego napięcia.

Jest to możliwe dzięki specjalnej budowie warstwy naniesionej na szybę. Jednym z elementów tej warstwy jest matryca polimerowa z rozproszoną w niej fazą ciekłokrystaliczną. Ciekłe kryształy są cieczami anizotropowymi, których właściwościami można sterować. W stanie podstawowym ciekłe kryształy są nieuporządkowane i folie jest nieprzezroczysta (matowa). Przyłożenie napięcia porządkuje strukturę ciekłych kryształów, w wyniku czego folia staje się przezroczysta.

okrycia LCD znajdują wiele zastosowań w miejscach gdzie potrzebne jest możliwość sterowania przejrzystością okien lub szklanych elementów ścian działowych. Czas przełączania miedzy stanem matowym a przezroczystym jest błyskawiczny, do sterowania używa się napięcia 50 V przy poborze mocy ok 5W/m2.

Okno z folią LCD może być wykonane we wszystkich typowych wielkościach. Naniesienie warstwy nie jest możliwe we własnym zakresie. Ze względu na zaawansowaną technologię należy zamówić gotowy produkt w postaci szyby z naniesioną warstwą LCD i z przyklejonymi elektrodami.

Każda folia LCD oprócz warstwy o zmiennej przejrzystości ma również warstwę chroniąca ją przed czynnikami zewnętrznymi. Folia może pracować w temperaturach od 0 to +55 stopni Celsjusza. Żywotność w stanie załączonym tu 50000 h.

Szkło aktywne optycznie to nowoczesna linia rozwiązań stosowanych coraz częściej w architekturze. Wiodącym rozwiązaniem jest stosowanie folii LCD, wszędzie tam, gdzie do tej pory jedynym sposobem było 'konwencjonalne' przesłanianie widoku za pomocą zasłon.

Teraz nowoczesność jest w zasięgu Twojej ręki - nie wahaj się z niej skorzystać!

Dane techniczne folii okiennych matowych LCD

1. Folia okienna matowa LCD Laminat

2. Folia okienna matowa LCD z klejem