Folie Okienne
Amplus

Wyróżnia nas profesjonalizm

Folie ochronne oleofobowe

Folie ochronne oleofobowe zabezpieczają płaskie powierzchnie przed zabrudzeniem. Folia oleofobowa odpycha wodę oraz olej i dzięki temu na jej powierzchnia wolna jest od smug i plam. Folia jest bardzo nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie produktem. Znalazła zastosowanie do zabezpieczania wyświetlaczy laptopów, smartfonów i tabletów, a także w monitorach dotykowych i dotykowych kasach sklepowych. Folia jest całkowicie przezroczysta.

Jak działa folia oleofobowa?

Struktura powierzchni folii jest bardzo gładka, o wiele bardziej gładka niż szkło. Dzięki temu tłuszcz, kurz i zabrudzenia mają niewiele punktów stycznych z powierzchnią i nie mogą jej zwilżyć tak jak szkła. Efekt ten obserwujemy jako swoiste "odpychanie" zabrudzeń.

Na folii oleofobowa nie zatrzyma się ani wilgoć ani tłuste ślady powstające przy dotykaniu ekranu.

Należy pamiętać również, że każdy człowiek dotykając rozmaitych przedmiotów przenosi na dłoniach bakterie, które później mogły by osiąść na ekranie wyświetlacza. Stosując folię oleofobową przestajemy narażać się na infekcje bakteryjne, ponieważ wyświetlacz pozostaje zawsze idealnie czysty.

Kolejnym ważnym aspektem działania folii oleofobowej jest zabezpieczanie wyświetlaczy przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami. Folia ma elastyczną budowę, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do chronionej powierzchni. Folia pozwala na precyzyjne przenoszenie nacisku palców, dzięki czemu ekran dotykowy lepiej reaguje na dotyk.

Folia oleofobowa w rolce

Warstwa aktywna folii oleofobowej jest dodatkowo choniona przed montażem

Folie oleofobowo-antrefleksyjne

Folia typu "dwa w jednym" czyli folia, która łączy w sobie właściwości oleofobowe i jednocześnie jest folią antyrefleksyjną. Jest to bardzo nowoczesna folia, która nie pozwala na zabrudzenie ekranu i zabezpiecza przed powstawaniem odblasków. Folia eliminuje możliwość powstawania odblasków, dzięki czemu możemy czytać wyraźne teksty bądź oglądać wyraźnie obrazy nawet przy niekorzystnym oświetleniu, takim jak intensywne słońce lub sztuczne oświetleniu świetlówkami. Dzięki zjawisku antyrefleksyjności, po założeniu takiej folii możemy czytać, pracować lub oglądać zdjęcia bez mrużenia oczu, ponieważ wyświetlany obraz jest wolny od refleksów światła.

Folia eliminuje odblaski na zasadzie zmiany współczynnika odbicia światła, dzięki czemu otrzymywany obraz jest bardzo kontrastowy. Folie antrefleksyjne poprzedniej generacji powierzchnię nieregularną, jakby "grudkowatą" i eliminowały refleksy na zasadzie rozproszenia światła, co powodowało rozmywanie obrazu na wyświetlaczu. Tej wady nie ma już folia oleofobowo-antyrefleksyjna, która wyostrza obraz.

Połączenie właściwości antrefleksyjnych i oleofobowowych w jednym produkcie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Eliminacja refleksów i powiększenie kontrastu wyświetlanego obrazu wiąże się z możliwością dostrzeżenia na wyświetlaczu nawet najmniejszego zabrudzenia, które bez warstwy antyreflesyjnej było mało widoczne. Dzięki oleofobowości zabrudzenia takie nie będą trzymały się folii i problem sam znika...